Elustiil

kyiv restaurant scaled
kyiv restaurant scaled

Teeks mõnusa filmiõhtu, või kuulaks hoopis head muusikat? Sind kindlasti huvitab, millised on minu lemmikud filmid, muusika, telesaated või hoopis toit mida süüa, kui Sa veel kõhkled, mida ehk homme õhtul ette võtta. Siit saad suurepärase ja põhjalikuma ülevaate lugemiseks minu lemmikutest artiklitest.

Kas teadsid, et ma võin kuulata mõni õhtu klassikat, kui teine päev kuulan tehnot? Või näiteks see, et lapsena ei maitsenud mulle üldse juust, kuid nüüd võin süüa kasvõi sinihallitusjuustu, mis on pigem ebatavaline kui tavaline toitumisharjumus kõikide eestlaste seas? Rääkides artiklitest üleüldiselt, siis ma kuulan muusikat vastavalt tujule ja söön peaaegu kõike, mida võib liigitada toidu alla. Nendest artiklitest lähemalt siin loetelus.

  • Toit: Mulle meeldivad väga vürtsikad toidud. No ma lihtsalt jumaldan neid. Mehhiko köök on vaiueldamatult minu lemmik. Aga ka aasia köök, kus leidub riisi ja kala, on midagi mis viib keele alla. Kahtlemata söön ma hästi mistahes mereande ja suppe – need on mu kõige lemmikumad. Suppidest võiks siiski välja arvata piimasupp. Ma söön seda, kuid see pole minu lemmiktoit. Ainukene toit, mida mu organism juba füüsilises mõttes vastu ei võta, on keefir. Ma olen seda väiksena proovinud juua, kui mul olid kõhuprobleemid, kuid ei ole ma seda aastatega mitte üldse omaks võtnud. Näiteks kunagi ei maitsenud mulle üldse juust, kuid nüüdseks olen ma tõeline juustugurmaan. Supid ja salatid on mu kõige lemmikumad. Lõunatamas käies ei puudu kunagi supp, kui see on menüüs olemas. Meeldivad nii püree- kui ka vedelad supid. Ma ei ütleks, et ma olen suur sea, kana- ja lambaliha sööja, kuid toitun vastavalt olukorrale. Kui menüüs on valik, kas kana- või sealiha, siis ma eelistan ikka kanaliha, kuna dieedilises mõttes on kanaliha söömine juba minu alateadvusesse kodeeritud.
kyiv restaurant scaled
  • Muusika: Mulle meeldib kuulata praktiliselt kõiki muusikastiile. 70% kuulatavusest on popp-tantsumuusika, ülejäänud osa kuulatavusest jagan ma ära vastavalt tujule ja emotsioonidele. Mõnikord ma kuulan armastuslugusid, rahvuslugusid, klassikat, aga mõnikord ka tehnot, house ja sellist stiili. Väga harva kuulan räppi ja hip-hoppi. Eriti ei kuula eesti räppi ja hip-hoppi. Põhjus, miks ma ei kuula seda muusikastiili, seisneb rassilises ja soolises diskrimineerimises, aga ka ebatsensuursete väljendite kasutamises laulu sõnades. Mulle ei meeldi, et enamus juhtudel olevad sõnad räpis ja hip-hopis on rassismi ja vägivalda õhutav. Samuti puudub tihti nendes lugudes ka selge sõnum ning tundelisus. Vähemalt minu jaoks.
mrbeanfeat
  • Telesaated: Mulle meeldivad väga kodumaised telesaated, sellised, mis on lavastatud tõestisündinud lugude põhjal. Kuigi ma suur telerivaataja ei ole, siis aeg-ajalt ikka piilun internetis, kui mõni kodumaine seriaal on välja tulnud.  Kui mul ei õnnestu kohapeal käia, siis vaatan ka telerist olulisi sündmusi otsepildist, nagu näites EV aastapäeva paraad, presidendi vastuvõtt, laulu- ja tantsupeo pidustused, ‘Eesti laulu’ kontserdid jms. Ka eurovisiooni lauluvõistluse kontserdite jälgimine on minu jaoks huvitav, siiski käin ma seda üldiselt kohapeal ise vaatamas ja kuulamas. Humoristlikest telesarjadest on ‘Mr. Bean’ mu lemmik, aga näiteks sarnaselt Benny Hilliga, kes samuti on tuntud kui huumorisarju teinud näitlejaga, ta mulle ei meeldi. Ta on minu arvates pervert, kes vahib igal pool naiste tagumikke.
Harry Potter Saga
  • Filmid: Mulle meeldivad peaaegu kõik filmižanrid. Pigem ei meeldi mulle fantaasia- ja ulmefilmid, kuigi Jurassic Park oli isegi päris huvitav ja vaadatav. Aga kunagi vaatasin ‘Antman Mr. Fox’ vms. Selle filmi ajal jäin ma sõna otseses mõttes kinosaalis magama. See andis kinnitust, et jah, sellist liiki filmid mulle ei sobi, ma ei naudi neid. Mulle meeldib fantaasiafilmidest näiteks Harry Potter. Nii paradoksaalne kui see ka pole, on see mu üks kõige lemmikumatest filmidest, kui samal ajal väga populaarne The Lord of the Rings jätab mind totaalselt külmaks, aga on ülesehituselt sarnane Harry Potterile. Mu lemmikud on õudusfilmid. Eriti meeldivad õudusfilmid, mis on valminud dokumentaalainete põhjal. Näiteks mu kõige lemmikum neist ja väga hea näide minu filmimaitsest on ‘The Conjuring’ mõlemad osad. Teatud liiki draamad on ka minu lemmikud. Mulle meeldivad geidraamad – HA, HA, HAAA! Draamadest rääkides, siis näiteks ‘Titanic’ on täitsa lemmik. Väga hästi tehtud ja jällegi – tegu on dokumentaalainete põhjal valminud suurteosega. Komöödiatest meeldivad mulle näiteks ‘The Bad Teacher’ . Olen sedalaadi huumori austaja. Väga ropud ja labased komöödiad ei meeldi, eriti veel sellised, mis on väga perversed. Kuna ma olen iseloomult pigem sellise tõsisema ellusuhtumisega inimene, siis minust on väga raske pigistada välja seda huumorisoont. Aga on tõesti komöödiaid, mis panevad muigama küll. Kokkuvõtvalt ei ole komöödiad mu üks kõige lemmikumatest filmižanritest, nagu ka mitte näiteks seiklusfilmid.
titanic image titanic