Vaba aeg

esc party scaled
esc party scaled

Mina olen Reinald Udras. Mul on üldiselt väga vähe vaba aega. Kiire elutempo on hea, kuna siis on palju tegevust ja vähem kasutut aega. Muidugi püüan oma elus kõike teha nii, et see ei oleks kokkuvõttes rutiinne. Vabadel hetkedel on kujunenud välja kindlad tegevused, millega neid sisustada. Näiteks minu tüüpiline reede õhtu on kas kodus või väljas tantsides.

esc party scaled
Foto tehtud reedel õhtul eurovisiooni ametlikul euroklubi peol Kiievis. Fotol on fännid Šveitsist, kellega tegin ühispildi.

Reede õhtu aga ei tähenda minu jaoks ilmtingimata vaba aega, kui ma teen näiteks palgatööd, kus õhtud tuleb sisustada hoopis tööga. Minu praegune amet on seotud palju öötööga. Kui ma varem käisin reede ja laupäeva õhtuti pidutsemas, siis nüüd on saanud sellest pigem erand, kui konstantne plaan. Minu tüüpiline vaba aeg on kas väga sotsiaalne või siis hetk iseenda jaoks üksinda kodus olles. Vahel olen ma võtnudki endale rahuliku õhtu. Varasemad aastad on näidanud, et rahulikud õhtud on tihti asendunud just lärmakate, tantsuliste ja meluliste nädalalõppudega. Ma armastan käia kindlates kohtades ja suhelda kindlate inimestega. Ei meeldi eriti sellised peod, kus on rohkelt alkoholi tarbimist, sest sellised üritustel ei ole hea õhkkond. Siiski on just sellised kohad saanud harjumuseks. Põhiline, et inimesed on sõbralikud, jutukad ja valitseb hea muusika. Kas purjus inimesed on minu jaoks teinekord meeldivad.

Kui vahel tuleb teha tööd nädalalõppudel ja kooliaega ei ole, siis nädala seest vabat aega nautides keskendun põhiliselt aktiivsetele tegevustele, nagu jalutamine, jooksmine, spordiklubis käimine ja lisaks vähemaktiivsete tegevuste nautimine, nagu näiteks hobid, millest on täpsemalt juttu teistes rubriikides.

Sügisest jääb vabat aega tunduvalt vähemaks, sest siis lisanduvad erinevad tegevused, nagu osalemine organisatsioonides, koolitused jpm.