EV 100 juubeliaasta – millised sündmused leiavad aset ja mida on oodata minu isiklikus elus alanud 2018. aastal?

Tere tulemast juubeliaastasse, mis on ka veidi pidulikum minu isiklikus aastas. Alanud 2018. aasta on sedavõrd ette valmistatud, et juba 2017. aastal olid mul kindlad plaanid, kuidas soovin mina oma isiklikus elus seda tähtsat aastat tervitada ja tähistada. Selleks puhuks sai võetud ette mitmeid toredaid tegevusi, millest üheks oli ka eelmisel aastal toimunud noorte laulu- ja tantsupeo üritusest sündinud innustus – idee ja teostus astuda koori. Selle aasta esimene, Urmas Sisaski näärioratoorium ja valik O. Ehala jõululugudest koosnenud kontsert, sai esitatud nii 5. jaanuaril Tallinna Ülikooli aulas kui ka 6. jaanuaril Saku vallamajas. Selle kontserdiga andsime ilusa avalöögi alanud Eesti Vabariigi juubeliaastale – aastale 2018.

26239585 1748438731894973 1133354229634442082 n
Tallinna Ülikooli meeskoor ja TTÜ Akadeemiline naiskoor oma koosseisus 6. jaanuaril Saku Vallamajas peetud näärikontserdil. Kas leiad fotolt minu?

Vabariigi juubeliaasta aga tõotab tulla mitmes mõttes väga huvitav ja mitmekülgne. Peale selle, et mind on nägemas mitmel pool esinemas koos teiste lauljatega, saavad osaks minu elus ka mõningad pidulikud sündmused, mis lõpetavad ühte etappi ja alustavad uut. Nendest lähemalt selles uudises.

Eesti Vabariik 100 – millised pidustused on ees ootamas?

Kõigepealt tervitan ka omalt poolt alanud Vabariigi juubeliaastat 100! See on meie eestlaste jaoks suur ja ajalooline aasta, mil me kõik heiskame lipud ja tähistame oma kodumaa sünnipäeva. Mind on oodatud laulma seekord nii 23. veebruaril Tallinna Ülikooli pidulikule vabariigi aastapäeva aktusele kui ka 24. veebruaril Toompeale, kui toimub varahommikune lipuheiskamine. Alanud 2018. aastal võib mind näha esinemas ka mitmel mujal, kui Tallinnas. Näiteks saab mind kuulata ja näha see aasta Otepääl, teist korda juba Kuressaares ja mitmendat korda Tartus, kui toimuvad kontserdisarjad ja festivalid. Täpsemat infot nende kohta saab jälgida jooksvalt minu hooaja kavast aadressil https://reinaldudras.ee/hooaja-kava, mis uueneb koheselt, kui midagi muutub, või tekib uus info. Seega hoidke ennast siis kursis minu esinemistest koorikoosseisus antud lingi vahendusel. Ainus plaanitud välisreis kooriga esinemise raames peaks toimuma põhjamaade laevatuuriga aprilli lõpus, kui sõidame läbi nii Soome, Rootsi, kui ka Läti. Antud esinemise osas pole seoses eksamitega minu väljasõit veel kindlalt paigas. Selline on minu kultuurikava 2018.

5 ratastel
Foto: ev100.ee

Talendisaate konkurss ja eelolevad sündmused isiklikus elus aastal 2018

Suurimaks väljakutseks on alanud aastal talendisaates “Eesti otsib superstaari” osalemine, mis leiab aset juba üsna varsti, täpsemalt siis 22. jaanuaril. Sel päeval selgub minu edasipääs teatrivooru. Seoses sellega on jaanuari esimene pool küllaltki tihe ja täis harjutamist ning musikaalseid ettevalmistusi. Aga ka akadeemilises mõttes on jaanuar tähtis kuu, sest aasta esimesel poolel valmistun ma kaitsma oma uurimistööd kodanikuaktiivsuse kohta ja juba juunis 2018 on tasemeõppe lõpetamine. See toob kaasa mitmeid olulisi valikuid, nagu näiteks valikud edasiõppimise suhtes. Üks ideedest on jätkata õpinguid Tartu Ülikoolis, mis tooks kaasa ka Tartusse kolimise. Kas klassikaline tudengielu ühikas saab tõepoolest alguse aastal 2018? See selgub juba käesoleva aasta suvel. Tänavuse aasta Valentinipäev on plaanis maha pidada Helsinkis ja Eurovisiooni lauluvõistluse reis Portugali Lissaboni juba maikuus, kuid viimane võib seoses eksamisessiooniga ära jääda. Seetõttu võib tulla aasta akadeemilises mõttes väga eriline ning aasta ise reisimise mõttes üsna kesine ja sündmustevaene. Olgu see aasta siis pühendatud rohkem kodumaale ja kodumaa väärtuste püstitamisele, kuivõrd väliskultuuride avastamisele. Alanud aasta toimuvatest sündmustest ja tähtsatest hetkedest vahendan sellelgi aastal uudiseid oma veebilehel. Olge ikka valvsad ja jälgige kõiki uuendusi.

Ilusat Vabariigi juubelit!