Külastuskuupäevad Eestisse on selgunud!

Seoses minu majandustegevusega Saksamaal Berliinis, alustan ma jaanuaris residentsuse taotlemist. See tähendab, et minu maksud ja sissetulek hakkab toimuma Saksamaal. Kuna minu ülejäänud elu on Saksamaaga väga seotud, ei satu ma enam Eestisse nii palju ja aja möödudes hakkavad ka külastused harvenema. Kuid esialgu toovad mind Eestisse veel mitmed sündmused, nagu ka EV100 juubelile pühendatud üld laulu- ja tantsupidu, mis leiab aset juba suvel 2019.

Oma eesmärgi nimel püüeldes soovin külastada eelkõige Eestit veel selleks, et käia laulupeo ettelaulmiste ühisproovidel, mis toimuvad kindlatel kuupäevadel kindlates kohtades. Vastavalt nendele kuupäevadele olen ka koostanud oma külastuskuupäevade kalendri, kui tulen mõneks päevaks või koguni nädalaks ajaks Eestisse. Külastusperioodi jooksul planeerin ka lisaks kohtuda oma sugulaste, sõprade ja teiste lähedastega, aidata oma vanemaid ja teha ära mõned muud asjatoimetused. Seega planeerin käia Eestis piisava ajavaruga.

IMG 4095

2019. külastuskuupäevad I poolaastal

Esimene külastuskuupäev on 2019. aastal 11.-18.veebruar. Selle külastuse ajal viibin Eestis terve nädala, aset leiavad mitmed sündmused. Esimeseks on meeskooride laulupeo I eelproov, teiseks Valentinipäev ehk sõbrapäev, mis on parim aeg veeta koos oma sõprade- ja tuttavatega, ning kooli kokkutulek mis leiab aset vahetult pärast sõbrapäeva. Seega nädal on täis toimetusi ja tegemisi. Teine külastuskuupäev on 29.aprill kuni 6.mai. See külastusperiood on samuti nädala pikkune ning nädala jooksul leiab aset taaskord väga erilised sündmused: meeskoori laulupeo II eelproov ja minu sünnipäev, mida ma soovin tähistada koos oma sugulaste ja lähedastega. Kolmas külastuskuupäev on 4.-7.juuli, kui toimub laulupidu ja laulupeo proovid. Veel on ka lahtiseid kuupäevi, mis võivad muutuda külastuspäevadeks (6.märts ja 26.mai) kuid nendest kuupäevadest annan juba teada eraldi, üsna tõenäoliselt kas sotsiaalmeedias või oma sõprade võrgustikus. Erakorralised ja planeerimata külastuskäigud on lühikesed ja kiired, seega nende päevade sisse ma palju tegevusi ei planeeri.

Seega kokku on kindlaid külastusperioode esimesel poolaastal kolm. Muidugi võivad tulla plaanides veel muudatused, kui minust mittesõltuvatel asjaoludel pole võimalik teatud tegevustest osaleda. Lähtuda tuleb ka sellest, et ma ei saa väga pikalt kodumaal peatuda, kuna mul on uude aastasse ka väga palju teisi erinevaid reise planeeritud. Õnneks enamus reisid algavad alles mais 2019.

Külastuskuupäevad II poolaastal

Kui Berliinis elu hakkab hästi minema ja mul on soov jätkuvalt seal edasi olla, siis avaldan oma reisiplaanid II poolaastaks juba pärast minu viimast külaskäiku Eestisse (juulis 2019). Ühtlasi hakkavad olema edaspidised reisiplaanid Eestisse veelgi hõredamad.

Berliini minekust saad rohkem lugeda minu hiljuti avaldatud uudisteartiklist kolimise kohta.