Minu 2019. aasta reisiplaanid on tehtud

Käesolev aasta oli reisimise poolest väga tihe ja sündmusterikas aasta. Oma 2017. aasta kokkuvõttes mainisin, et üsna tõenäoliselt ei tõota tulla 2018 aasta reisimise poolest väga sündmusterikas, ent elu näitas hoopiski muud. Käesoleval aastal käisin ära sellistest sihtkohtades, nagu Turu, Helsinki, Stockholm, Riia, Berliin, Pariis, London, Amsterdam, Barcelona, Zürich, Milaano, Köln ja Viin – nendest neli linna külastasin ma lausa kahel või enamal korral. Pidev reisimine oli seotud plaanimuutustega, mis andsid mulle rohkem vabadust ja soovi midagi ägedat teha. Aasta esimeses pooles plaanisin ma alustada õpinguid Tartu Ülikoolis, kuid seda ei juhtunud.

DSC 6298

Minu käesoleva lõppeva aasta reisiplaanile võib peagi panna värvika ja meeldejääva punkti, mis lõpetab selle hooaja. Sel aastal sain ma idee, et reisiplaanidega võiks jätkata ka tuleval, 2019. aastal. Seetõttu koostasin uue reisiplaani, mis hõlmab endast mitmeid huvitavaid sihtkohti, kuhu ma ei ole veel jõudnud, aga ka sihtkohti, kus olen juba eelnevalt käinud. Päris paljude jaoks ei ole see enam saladus, et juba aasta lõpus kolin ma Eestist ära. Seega minu elu hakkab põhiliselt rajanema Saksamaa pealinnas Berliinis. Uuel aastal ootavad mind ees veelgi põnevamad väljakutsed ja ootused, kui mullu. Nagu ma eelmine aasta ei osanud veel ette aimata, milliseks võib täpselt kujuneda 2018. aasta, siis mõningad plaanid ja eesmärgid said selleks siiski püstitatud. Järgmiseks aastaks ma püstitan endale eesmärgi külastada ära mitmeid huvitavaid linnud, kui ka õppida välismaal. Selle aasta näitel võib tõdeda, et elu on pidevalt ootamatusi täis. Kuid ma leian, et püstitades endale eesmärgid, olen ma sammukese lähemal nende täitmisele.

Minu 2019. reisiplaaniddetsembril kinnitasin oma reisiplaanid 2019. aastaks. Uuel reisihooajal on plaanis külastada ühtekokku 12 linna, millest 6 on täiesti uued linnad.

Minu 2019. aasta reisiplaanid, kinnitatud 5. detsembril

 1. Tel Aviv, Iisrael: 13.-19.05;
 2. Brüssel, Belgia: 23.-26.05;
 3. Rooma, Itaalia: 6.-9.06;
 4. Zürich, Šveits: 13.-16.06;
 5. Dublin, Iirimaa: 20.-23.06;
 6. Pariis, Prantsusmaa: 27.-30.06;
 7. London, Inglismaa: 4.-7.07;
 8. Amsterdam, Holland: 1.-4.08;
 9. Praha, Tšehhi: 5.-11.08;
 10. Kopenhaagen, Taani: 13.-18.08;
 11. Manchester, Inglismaa: 22.-25.08;
 12. Barcelona, Hispaania: 2.-8.09.

Nagu näha, on sihtkohti võrreldes lõppeva aastaga tunduvalt rohkem. 2018. aasta reisiplaanid olid tagasihoidlikumad sel põhjusel, et mul oli kooli lõpetamine ning eksamisessioon, samuti olin ma pidevalt seotud palgatööga, mis ei võimaldanud nii tihedat reisimist, kui tuleval aastal. Kui 2018. reisiplaan sai koostatud täiesti juhuslikult, siis 2019.a. reisiplaani koostamisel lähtusin ma teatud aspektidest. Nendeks on näiteks üritused eri linnades ülaltoodud kuupäevadel, linnad mis mulle meeldisid lõppeval reisihooajal, linnad ja riigid kus ma ei ole veel peatunud, jne. Seega reisiplaani koostamisel lähtusin väga hoolikalt erinevatest teguritest ning reisiplaanid ideed ja nende koostamine võttis ka tunduvalt kauem aega, sest mul tuli näiteks ainult ürituste otsimiseks varuda rohkem aega.

Plaanis võivad tulla muutused

Nagu ma olen rääkinud lõppeval hooajal, siis olgu öeldud ka uuel hooajal, et plaanis võivad tulla muudatused. Näiteks eelmine aasta plaanisin lennata Portugali pealinna Lissaboni, kuid see reis jäi ära seoses eksamitega. Sel aastal on tähelepanuväärne reis Iisraeli, Tel Avivi, kuna seal toimub teatavasti Eurovisiooni lauluvõistlust tuleval aastal ja mul on plaanis olnud peaaegu iga aasta käia Eurovisiooni lauluvõistlustel. Loodetavasti õnnestub mul see ka tuleval aastal.

Minu 2018. aasta reisihooaeg lõppeb Austria Viini reisiga 27. detsembril. Seejärel kolin ma Berliini ja võtan vastu seal uue aasta. Minu reisimuljetest saab ikka lugeda minu blogist veebiaadressil blog.reinaldudras.ee.