Minu Instagrami konto @reinaldudras saab uue hingamise

Pealtnäha lühikese aja jooksul olen jõudnud teha ära palju. Liitusin paljude võrgustikega sel ajal, kui need alles populaarust kogusid. Näiteks Facebooki, mida kasutan tunduvalt kauem, hakkasin kasutama alles siis, kui paljud sellest midagi ei kuulnud. Instagrami hakkasin kasutama alles tunduvalt hiljem ja siis ka postitasin sinna ainult erilisemad hetked. Seega on tõsi, et Instagram ei ole koht, kuhu ma igasuguseid fotosid lisan, vaid rohkem on see koht, kuhu lisan selliseid fotosid, mida igapäev ei tee. Jätkan käesolevast aastast sama põhimõtet, ent teise nurga alt.

Minu Instagrami konto muutub lugude ja kauni fotograafia paigaks

Et ma olen läbi aegade oma Instagrami kontole postitanud vaid erilistest ja meeldejäävatest hetkedest, siis loomulikult on plaan seda traditsiooni ka jätkata ka edaspidi, kuid nüüdsest pigem lugudena, kus igal fotol on mingi tähendus ja meeleolu. Olen postitanud konto loomise hetkest fotosid alates oma tehtud kokandusloomingust kuni reisideni Ameerika Ühendriikidesse ja Kanadasse välja. Postitusi, mida minu Instagrami kontolt on aegade jooksul leidunud, on olnud nii Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, eurovisiooni postitused Stockholmist, Viinist ja ka Ukrainast. Kõik need postitused on hetked minu elust, mida ma olen pidanud oluliseks. Paljud sellised postitused olen ma eelmisest aastast lisanud arhiivi ja neid enam avalikult ei näe. Jäänud on alles vaid vähesed fotod, mida saab näha nüüd minu kontol. Paljusid fotosid on asendunud hiljuti lisatud postitused, mille olen lasknud teha fotograafil. Näiteks viimased fotod Stockholmist, enne jõule ja ka Eesti Vabariigi juubeliaastale pühendatud postitused. Minu uuest fotovalikutest võib nüüdsest nautida kauni vaatega portreefotod, mille olen lasknud disdainida ja luua professionaalsetelt. Nende fotode läbi näevad minu jälgijad postitusi muutustest läbi eri aegade nii minu loomingus kui ka olekus. Sellised fotod on näiteks viimati tehtud nii siit kodulinnast Tallinnast kui ka mujalt. Selle aasta jooksul on plaanis võtta ette mitmeid reise välismaale, mille raames soovin ka jäädvustada professionaalsed ja kaunid fotod, mis annaksid edasi lisaks fotodele ka meeleolu, muljed ja omad jutustused.

26158878 1973200406031107 4535323449819660288 n
Viimane Instagrami postitus seisuga 27. jaanuar: “Being Estonian is not always easy, but it’s something special. Those difficult days when you start valuing it, you feel yourself much powerful. Truly, I love to admit it. ?years of Independence of ?? #tallinn #inspiration #photoshoot”

Minu hetked, mida ma naudin üksinda

“Sometimes I enjoy silent moments with myself” on minu Instagrami tutvustusse lisatud. Inglisekeelest tõlgituna tähendab see, et “vahel ma naudin vaikseid hetki iseendaga”. Minu postitused ja emotsioonid peegelduvad hästi minu fotodega. See ei ole ainult tekst, vaid mõte, milles leidub minu personaalsus ja unikaalsus. Mulle meeldivad rahulikud hetked, nostalgias ja unistuses. Ma unistan läbi fotode. Aga vahel unistan koos teistega. Ma ei kirjutagi kunagi midagi kirjutamise pärast, seetõttu inimene, kes näeb minu Instagrami profiili, saab lühidalt edasi sõnumi, mille ta tõlgib varsti fotodele. See annabki minu Instagrami kontole unistuse ja mõtte. Meie elu on üks ajarännak, vahel on hea korra seisma jääda ja mõelda ning siis edasi liikuda. Igal ühel on meie elus mingid hetked. Ka lihtsatest hetkedest saab luua midagi imepärast. Las see siis saatku mind läbi aegade ja ehk ka hilisemas elus, kui nooruspõlve mälestused jäävad veel kuhugile, kuhu saab nendega koos ajast tagasi rännata.

instaspotlight
Minu Instagrami konto ekraanitõmmis 27. jaanuaril 2018.

Uus jälgimispoliitika, mis ühendab inimesi

Paljud on mõne aja jooksul lakanud mind jälgimast. Suur kummardus aga neile, kes on mind järjepidevalt edasi jälginud, vaatamata sellele et ma neid vastu ei jälgi. Minu vana jälgimispoliitika ei seadnud põhimõtet, mis sarnaneks ühtekuuluvusele. See oli pigem vastand sellele, mida esindavad minu uued väärtused. Ma jälgisin ainult seda, mis oli mu jaoks eriline ja huvitav. Ma ei taha väita, et kõikide nende jälgimine, kes mind jälgivad, on ebahuvitav ja vähemeriline, aga minu jaoks oli see kuidagi teistmoodi. Vanad kogemused, kus minu poolt jälgimisi oli rohkem kui vastujälgimisi, tegi minust ükskõikse inimese. Seetõttu mingi hetk otsustasin, et loobun paljude jälgimist ja jälgin ainult neid, kes on tõesti väga huvitavad. Seni on nendeks olnud mu lähedased ja ka mõned väga erilised sõbrad. Samuti ka kaubanimed ja ärinimed, mis on minuga kuidagi väga lähestikku seotud. Näiteks telefonide taustapildi looja “pimpmyscreen”, visittallinn, visitestonia ja oma tööandja Instagrami kontod. Uus jälgimispoliitika aga ühendab rohkem inimesi. Alates jaanuarist, jälgin ma ka kõiki neid oma sõpru ja tuttavaid, kes on vähemalt midagi märkinud minu postitustest meeldivaks. Seevastu aga need, kes seda teinud ei ole, ma jälgida ei kavatse. Nii lihtne see ongi, sest milleks jälgida inimesi, kes jälgivad mind pimesilmi ja kas neid üldse midagi minust huvitab, seda usun ma veel vähem.

Idee või mõte uue jälgimispoliitika vastu tekkiski nii mõne oma vana sõbra ja tuttava pettumusest, nende mittejälgimisest, kuigi et nad on minu postitusi meeldivaks märkinud. Näiteks hiljuti saadud vastus, mille ma viisin läbi seoses huviga saada teada inimestelt, miks osad mind enam ei jälgi. Vastused mõnelt siis sellised (muutmata kujul):

  • “Hei, tegelikult asi polnud nii keeruline ? mu teine konto on täis nii palju feikke followeri, ja ma otsustasin et see konto jääb ainult forograafia jaoks ja oma isiklikud pildid lisan uude kontosse sest alustan uuesti ja et lahti saada feikidest, mis kasu ma saan 3000 tuhandest inimesest kes tegelikuses jälgib mind heal juhul 100, niisis ma tegin uue konto ja lisasin kõik need keda ma tegelikuses teadsin kui päris inimesed enda uude kontosse, ja põhimõte oli see et ma annan rohkem kui päeva vastu followda, sest kui sõbrad siis ikka yksyeist jälgitakse eksju, aga osad panid ainult accept kellel private kontod olid ja vastu ei follownud, juusiis sama juhtus sinuga, ma eemaldasin kõik kes mind ei jälgi, sest juusiis ei tunne huvi ja ongi kõik, mingit negatiivset tagamõtet polnudki, lihtsalt enamus panid ikka vastu follow aga kes ei pannud siis ma samuti ei pea ju jälgima siis.. ?
  • “Sa ei followi mind ka ?“.
    “Mul see suhe suht 50/50
    Üldiselt lähedased inimesed või huvitavad sportlased mu jaoks vms
    Või inspireerivad isiksused
    Aga no, see on kõigest sotsiaalmeedia platvorm ja ma ei võta seda kuidagi moodi isiklikult ?
Nagu näete, siis vastu “folomine” on pisut riivav meie kõikide jaoks. Ikka tahame, et meie sõbrad tunneksid huvi ja saaksid teada, millega me tegeleme.

Minu Instagrami konto jääb privaatseks ka edaspidi

Kuigi ma olen selles osas, mis puudutab jälgimist ja kõike sellega seonduvat, muutunud leebemaks, olen otsustanud jätkuvalt oma “isiklikku elu kaitsta” ja jätta oma Instagrami sotsiaalvõrgustiku profiili varjatuks, ehk privaatseks. Nii tunnen, et minu hetked on paljude nende eest kaitstud, kellele ma ei soovi oma seiklusi näidata. Ma üldjuhul võtan vastu jälgimissoove kõikidelt, kes vähegi seda soovivad, kuid mõningatel juhtudel jätan jälgimissoovid vastu võtmata. Seda näiteks juhtudel, kui jälgimissoovi esitaja on kuidagi kahtlane või muul moel kahtlust tekitav. Sellised on näiteks kontod, millele pole lisatud ühtegi fotot või lisatud on paar fotot ja needki täiesti privaatselt. Aga kõige suuremat kahtlust tekitab muidugi vähene jälgijate hulk ja vastujälgijate arv. On veel teatud muid aspekte, mille põhjal ma ei võta jälgimissoove vastu, aga nendest kõikidest ma siin kokkuvõtet ei tee. Eelnimetatud asjaolud võivad jätta mulle mulje, et tegemist ei ole mitte konstantselt kontot haldavate isikutega, vaid inimestega, kes soovivad midagi uurida ja teada saada.
instaprivate
Minu Instagrami konto jääb privaatseks ka edaspidi.

Esimesed emotsioonid pärast Instagrami uuendust

Käesoleva aasta 27. jaanuaril saatsin ma ligi 200 jälgimissoovi kõikidele neile, kes olid kuni selle kuupäevani midagi minu postitustest meeldivaks märkinud. Kasvõi üks meeldimine tõi kaasa jälgimissoovi. Nende seas, kellele jälgimisoovi saatsin, on nii minu kunagi väga lähedased inimesed, sõbrad ja tuttavad, kui ka niisama jälgijad. Alates sellest hetkest, otsustasin, et ei ole vahet, keda jälgin, vaid on oluline, mida ma jälgin ja milliseid põhimõtteid ma sealjuures arvestan. Sellise hüppelise muutusega kaasnesid mitmed meeldivad emotsioonid ja hetked, kui mulle kirjutati taas, juba unustusehõlma langenud inimestelt ja paljud hakkasid ka mind vastu uuesti jälgima. Arvan isiklikult, et paljude jälgimist loobuvate inimeste idee või mõte seisneski selles, et ma neid vastu ei jälginud, kuigi pean tunnistama, et see arv ei ületa neid, kes mind jälgisid ka olenemata sellest kas ma neid jälgisin vastu või mitte.
25014762 1898213757159068 5605612910387658752 n
Instagrami postitus 28. detsembril 2017: “A year with full of unforgettable #moments . This is the year of #2017 . ??‍♂️??”

Instagrami “Story”-sse postitatu jääb nähtavaks ainult jälgijatele ja muutub sõbrakesksemaks

See, mis hakkab toimuma teadatuntud Instagrami Story’s (ringike ümber avatari pildi), saab olema sõbrakesksem, ehk sinna ma jäädvustan põhiliselt selle, mida varem sai näha minu Instagrami tavapostitustes. Need on fotod, mis saavad olema igapäevased, kajastama minu seiklusi ja jäädvustatud telefoni kaamerast. Soovin hoida eraldi oma Story ehk hetkeolude postitused tavapostitustest, et jälgijad saaksid alati teada, mis toimub ka nö kulisside taga. Paraku saavad privaatsetelt kontodelt näha hetkelugusid ainult jälgijad, seetõttu jäävad ka minu hetkelood nähtavaks ainult neile, kes mind jälgivad. See ei ole paraku minu otsustada, kuid kui see ka oleks, siis oleks tõenäoline, et mulle see variant jääks sobima. Idee, mis uue Story’ga tekkis, on nüüdsest ka oma jälgijate tunnustamine. Ma hakkan kord kuus sinna lisama oma kuu kõige lojaalsemat jälgijat, ehk siis inimest, kes minu postitusi agaramalt meeldivaks märgib ja kommenteerib. Selle mõte on suurendada aktiivsust minu sõprade seas ja muuta konto kasutamine huvitavamaks, et ma võiksin ka edaspidi leida motivatsiooni postitusi oma Instagrami kontole rohkem postitusi.

Hakka minu jälgijaks Instagramis, mis on saanud uue hingamise!

Reinald Udras ? (@reinaldudras) * Instagram photos and videos

391 Followers, 197 Following, 14 Posts – See Instagram photos and videos from Reinald Udras ? (@reinaldudras)